مقاله گزارش یک مورد درمان فلج ایزوله عصب رادیال که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان ۱۳۹۳ در علوم پیراپزشکی و توانبخشی مشهد از صفحه ۷۴ تا ۸۰ منتشر شده است.
نام: گزارش یک مورد درمان فلج ایزوله عصب رادیال
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله Neuropathy
مقاله عصب رادیال
مقاله نوزادان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حسن آبادی حسین
جناب آقای / سرکار خانم: اظهری امین
جناب آقای / سرکار خانم: رحیمی حمیدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: واسعی مصطفی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فلج ایزوله عصب رادیال، در اثر وارد آمدن فشار بر این عصب ایجاد می شود، و معمولا همراه با افزایش فشار داخل رحمی یا فشار زیاد ناشی از زایمان می باشد. فلج ایزوله عصب رادیال باید به عنوان عارضه ای متفاوت از آسیب شبکه بازویی در نظر گرفته شود. در آسیب شبکه بازویی با توجه به میزان آسیب و ریشه های نخاعی در گیر در ضایعه، عوارض مختلفی مانند اختلال در Abduction بازو، و اختلال در Flexion و Extension آرنج، مچ و انگشتان ایجاد می شود اما در آسیب ایزوله عصب رادیال فقط Extension مختل می گردد. در فلج ایزوله عصب رادیال با توجه به محل فشار و آسیب، علایم و مشکلات متفاوتی انتظار می رود، اما شایعترین علامت آن ناتوانی در Extension مچ و انگشتان می باشد که به آن «افتادگی مچ» گفته می شود.
این عارضه که یک پدیده نادر است، معمولا به صورت خود به خودیمحدود می شود. ما در اینجا به گزارش یک نوزاد مبتلا به فلج ایزوله عصب رادیال می پردازیم. این نوزاد پسر در یک زایمان طولانی به دنیا آمده است و عصب رادیال وی در هنگام زایمان تحت فشار قرار گرفته است و به همین دلیل با افتادگی مچ متولد شده است. با انجام مدالیته های فیزیوتراپی شامل اشعه فروسرخ، ماسا‍ژ، تحریک الکتریکی و انجام نرمش های دامنه حرکتی، بیماری وی به صورت کامل درمان شده است.