دانلود استاندارد ایزو

پایگاه داده وبسایت گت پیپر با دارا بودن بیش از 10 هزار استاندارد ایزو، یکی از جامع ترین مجموعه‌ها به شما می‌رود. شما می‌توانید از طریق فرم زیر، درخواست خود را برای دانلود استاندارد ایزو مد نظرتان، برای ما ارسال کنید. پس از بررسی و موجود بودن استاندارد درخواستی، فایل استاندارد به ایمیل وارد شده ارسال می‌شود.  استاندارد چیست؟

  استاندارد به معنای یک سطح مشخص از کیفیت و عملکرد است که یک محصول، فرآیند یا خدمت باید برآورده کند. استانداردها معیاری هستند که برای اندازه‌گیری و قیاس کیفیت یک محصول یا خدمت به کار گرفته می‌شوند.

  استانداردها چندین مفهوم و شکل مختلف دارند. برخی از آنها مشخص کننده فرآیند‌ها و روش‌هایی هستند که لازم است برای بهبود کیفیت عملکرد محصول پیاده سازی شوند. در حالی که دیگر استانداردها، صرفا لیستی از ویژگی‌هایی هستند که یک محصول باید داشته باشد تا بتواند از یک سطح مشخص از کیفیت برخوردار باشد. با استفاده از استانداردها است که کسب و کارها به مشتریان خود نشان می‌دهند که محصولات و خدماتشان از چه میزان کیفیتی برخوردار است. استفاده از استانداردها همچنین به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کنند تا رویکرد سیستماتیک را در محصولات و خدمات خود اعمال کنند تا هزینه‌ها و بهره وری خود را بهبود دهند.

  استانداردها اغلب توسط سازمان‌های مختلفی ارائه می‌شوند که معروفت ترین آنها، استاندارد ایزو یا ISO است که بسیاری از زمینه‌های مورد نیاز را تحت پوشش خود قرار داده است. شما در این صفحه می‌توانید استاندارد ایزو مورد نیاز خود را انتخاب کرده و دانلود نمایید.

  استاندارد ISO چیست؟

  کلمه ISO مخفف International Organization for Standardization است که به معنی سازمان بین المللی برای استانداردسازی است که در حوزه تعریف و توسعه استانداردهای مختلف فعالیت می‌کند. همچنین خواستگاه نام ISO کلمه یونانی “isos” به معنی “یکسان” است که بیانگر هدف اصلی این سازمان است؛ یعنی تعیین استانداردهایی است که به طور جهانی توسط همه کشورها به عنوان یک معیار قابل قبول شناخته ‌شود.

  استانداردهای ISO شامل الزاماتی هستند که باید برای رسیدن به یک سطح خاص از کیفیت و عملکرد، برآورده شوند که راهنمایی‌هایی جامع برای پیاده‌سازی فرآیندها، مشخصات فنی، روش‌های اندازه‌گیری و بررسی عملکرد و دیگر موارد ارائه می‌دهند.

  اجرای استانداردهای ISO، کیفیت محصولات و خدمات سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی را بهبود خواهد داد. از طرفی استانداردهای ایزو به مشتریان اطمینان می‌دهد که محصولات و خدماتی که خریداری می‌کنند، با استفاده از روش‌های معتبر و با کیفیت تولید و ارائه شده‌اند.

  استاندارد ISO چه زمانی به وجود آمد؟

  ایزو در سال ۱۹۴۷ به عنوان یک سازمان بین‌المللی برای توسعه استانداردهای صنعتی و تجاری تأسیس شد. این سازمان در حال حاضر دارای بیش از ۱۶۰ کشور عضو دارد و به عنوان یک سازمان بین‌المللی معتبر در حوزه استانداردهای صنعتی و تجاری شناخته می‌شود. استانداردهای ISO به عنوان یک معیار جهانی قابل قبول برای کسب و کارها و سازمان‌های شناخته می‌شوند و در بسیاری از حوزه‌های صنعتی و خدماتی مورد تایید همگان هستند.

  استاندارد ISO توسط چه اشخاص یا سازمانی ارائه می‌شود؟

  همانطور که گفته شد، استانداردهای ISO توسط سازمان بین المللی استانداردها (ISO) ارائه می‌شوند. این سازمان یک سازمان بین المللی مستقل با هدف ارائه استانداردهایی که به کیفیت، ایمنی و بازاریابی محصولات و خدمات کمک می‌کنند، کار خود را آغاز کرده است. برای تهیه استانداردها، ISO از تجربیات، دانش و نظرات خبرگان، سازمان‌های مربوطه، دولت‌ها، صنعتگران و بسیاری دیگر از منابع استفاده می‌کند و پس از مطالعه، تحلیل و بررسی استانداردهای موجود، استانداردهای جدید را تهیه و منتشر می‌کند.

  انواع خانواده‌ها یا حوزه‌های استاندارد ISO

  استانداردهای ایزو در خانواده‌های مختلفی طبقه بندی می‌شوند که هر کدام یک مسئولیت اجتماعی مهم را بر عهده دارند. در ادامه به لیست برخی از مهمترین این خانواده‌ها اشاره شده است.

  1. خانواده استانداردهای ISO 9000: کیفیت مدیریت و تضمین کیفیت
  2. خانواده استانداردهای ISO 10000: مدیریت خدمات
  3. خانواده استانداردهای ISO 20000: مدیریت خدمات فناوری اطلاعات
  4. خانواده استانداردهای ISO 30000: مدیریت حمل و نقل دریایی
  5. خانواده استانداردهای ISO 31000: مدیریت ریسک
  6. خانواده استانداردهای ISO 50000: مدیریت انرژی
  7. خانواده استانداردهای ISO 55000: مدیریت دارایی‌های فیزیکی
  8. خانواده استانداردهای ISO 22000: مدیریت ایمنی غذایی
  9. خانواده استانداردهای ISO 14000: مدیریت محیط زیست
  10. خانواده استانداردهای ISO 26000: مسئولیت اجتماعی سازمان
  11. خانواده استانداردهای ISO 27000: مدیریت امنیت اطلاعات
  12. خانواده استانداردهای ISO 37000: مدیریت شفافیت و پاسخگویی سازمانی
  13. خانواده استانداردهای ISO 45000: مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای
  14. خانواده استانداردهای ISO 22300: مدیریت بحران و پایداری تجاری
  15. خانواده استانداردهای ISO 39000: مدیریت ایمنی و بهداشت در حمل و نقل عمومی

  این لیست فقط شامل برخی از خانواده‌های استاندارد ISO می‌باشد و خانواده‌های دیگر نیز وجود دارند که در زمینه‌های مختلفی از جمله خدمات بهداشتی و پزشکی، صنعتی و مدیریت کیفیت به کار می‌روند.

  دانلود تمام استانداردهای ایزو ISO

  وب سایت گت پیپر به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه، یکی از جامع ترین بانک‌های استاندارد موجود در وب فارسی را دارد. بنابرایان شما می‌توانید از باکس جستجوی موجود در ابتدای این صفحه، استاندارد مورد نیاز خود را جستجو کرده و نسبت به دانلود آن اقدام نمایید. چنانچه استاندارد مد نظر شما در دیتابیس getpaper.ir موجود نبود، لطفا درخواست خود را از طریق فرم موجود در صفحه تماس با ما ارسال بفرمایید.