دانلود مقاله ارزیابی سیستم های اطلاعات بیمارستانی از دیدگاه کاربران در شهر تهران

0

مقاله ارزیابی سیستم های اطلاعات بیمارستانی از دیدگاه کاربران در شهر تهران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان ۱۳۹۳ در علوم پیراپزشکی و توانبخشی مشهد از صفحه ۷۸ تا ۸۵ منتشر شده است.
نام: ارزیابی سیستم های اطلاعات بیمارستانی از دیدگاه کاربران در شهر تهران
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سیستم اطلاعات بیمارستان
مقاله ارزیابی
مقاله تناسب با کار

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: احمدی مریم
جناب آقای / سرکار خانم: برآبادی مریم
جناب آقای / سرکار خانم: شاه مرادی لیلا
جناب آقای / سرکار خانم: حسینی فاطمه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف: سیستم های اطلاعات بیمارستان به عنوان پیش نیازی جهت ارائه موثر و با کیفیت مراقبت سلامت در بیمارستان ها محسوب می شوند. تناسب با کار این سیستم ها به این معنی است که سیستم، به کاربر کمک نماید تا کارش را بصورتی موثر و کارا انجام دهد. همچنین تنها قسمت هایی از نرم افزار نمایش داده شود که برای انجام کار ضروری است.
روش بررسی: این مطالعه توصیفی مقطعی بوده و به منظور انجام این پژوهش ابتدا همه بیمارستان های دارای سیستم اطلاعات بیمارستانی در شهر تهران مشخص شدند. سپس همه شرکت های ارائه دهنده این سیستم ها مشخص شدند. در مرحله بعد، از بین هر چند بیمارستانی که توسط یک شرکت پشتیبانی می شد، یک بیمارستان به صورت تصادفی انتخاب شد. در نهایت میزان تناسب با کار سیستم های اطلاعات بیمارستانی، از نظر منشی بخش ها، پرستاران و کاربران امور اداری با استفاده از بخش اول پرسشنامه ایزومتریک ۹۲۴۱ بررسی شد. تحلیل داده ها با استفاده از آمار توصیفی و توسط نرم افزار SPSS صورت گرفت.
یافته ها: یافته ها نشان داد میانگین معیارهای میزان تناسب سیستم های اطلاعاتی برای انجام وظیفه از ۵ امتیاز ۳٫۰۴ بود. بطور کلی کاربران امور اداری امتیاز ۲٫۹۶±۰٫۳۲، منشی ها امتیاز ۳٫۰۳±۰٫۵۲ و پرستاران امتیاز ۳٫۱۳±۰٫۴۳ را به این ویژگی دادند.
نتیجه گیری: به نظر می رسد توسعه دهندگان سیستم های اطلاعات بیمارستانی، باید در چرخه ارتقای نرم افزار به معیارهای زیر توجه بیشتری نمایند: تحمیل وظایف نامربوط به کاربر، امکان تنظیم چگونگی ارائه نتایج مطابق نیازهای کاری کاربر و امکان یافتن آسان پیشنهادهای لازم برای انجام کار توسط کاربر.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.