دانلود مقاله بررسی تاثیر خودکارآمدی کارآفرینانه بر تقویت کارآفرینی دانشجویان مطالعه موردی دانشجویان پیام نور شهرستان بیجار

0

مقاله بررسی تاثیر خودکارآمدی کارآفرینانه بر تقویت کارآفرینی دانشجویان مطالعه موردی دانشجویان پیام نور شهرستان بیجار که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۳ در رشد فناوری از صفحه ۲۹ تا ۳۶ منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر خودکارآمدی کارآفرینانه بر تقویت کارآفرینی دانشجویان مطالعه موردی دانشجویان پیام نور شهرستان بیجار
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کارآفرینی
مقاله قصد کارآفرینانه
مقاله خودکارآمدی کارآفرینانه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فولادی مهران
جناب آقای / سرکار خانم: باغبانی حمزه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بررسی ها نشان می دهد در سال های اخیر گرایش به کارآفرینی و مباحث مربوط به آن افزایش چشمگیری داشته است. از میان مسائل مطرح در کارآفرینی می توان به قصد کارآفرینی به عنوان مهمترین عامل پیش بینی کننده فعالیت های کارآفرینانه در جامعه اشاره کرد. قصد کارآفرینانه یکی از متغیرهای مهم در پژوهش سالانه دیده بان جهانی کارآفرینی به حساب می آید. از این رو بررسی عوامل موثر بر قصد و تقویت آن می تواند منجر به افزایش میزان قصد کارآفرینی در جامعه شود. در میان این عوامل خودکارآمدی کارآفرینانه به عنوان یکی از عوامل موثر و مهم بیان می شود. خودکارآمدی دارای شش شاخص عمده است که با آنها سنجش می شود. در تحقیق پیش رو، تنها دو متغیر امکان عینی (خودکارآمدی) و قصد کارآفرینانه از مدل لینان مورد بررسی قرار گرفته است. این پژوهش از نظر هدف کاربردی و از نظر شیوه گردآوری اطلاعات تحقیق توصیفی و از نوع پیمایشی است. جامعه آماری پژوهش حاضر را کلیه دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان بیجار تشکیل می دهد. نتایج نشان می دهد هر شش شاخص تاثیر مثبت و معناداری در قصد کارآفرینی دارند. همچنین از میان شاخص ها مهارت شناخت فرصت های بازار و توسعه محصول جدید و مهارت شناسایی هدف اصلی سهم بیشتری در پیش بینی قصد کارآفرینی دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.